• Podsumowanie 2022/23

• Szanowni Rodzice ,Uczniowie

Na wstępie jako cała Rada Rodziców chcielibyśmy pogratulować Wszystkim uczniom za rok szkolny 2022/23 oraz Rodzicom i Opiekunom
          Gratulujemy Wszystkim Dzieciom awansu do następnych klas i grup przedszkolnych
          Jako Przewodniczący RR chciałbym Państwu podsumować nasze działania jako Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/23.

1. Od Września 2022 do Czerwca 2023 odbyliśmy 5 formalnych zebrań w naszym gronie
          Oczywiście na naszej grupie Rady Rodziców odbyliśmy tysiące dyskusji i debat na temat współpracy ze szkołą , wsparcia uczniów , szkoły, współpracy przy organizacji eventów szkolnych a także dofinansowania uczniów ,szkoły, i inwestycji szkolnych

2. Skupiając się na dofinansowaniu ze składek Rodziców poniżej w puntach chcielibyśmy przedstawić wydatki w roku 2022/23 na szkołę i świetlice :

a. Sponsorowaliśmy najważniejsze konkursy :
          Takie jak: Alfik , Kangur, Olimpusek, Matematyczne , Świetlik, Konkurs ortograficzny ,liga klas, szachy, ogólnopolskie olimpiady przedmiotowe, konkurs historyczny, konkurs mapa i pióro i wiele innych w których uczestniczyło setki dzieci z naszej szkoły ,
          b. Ale także egzamin próbny klas 8
          c.  Bal klas 1-3
          d. Bal klas 4-8
          e. Gadżety dla klas 8
          f. Zakupy do świetlicy -na takie rzeczy jak: materiały piśmiennicze , gry i zabawki ,sprzęt sportowy , klocki itd.
          g. Prezenty na dzień nauczyciela
          h. mikołajki
          i. Słodki prezent na dzień dziecka ( dla Wszystkich dzieci)
          j. Dofinansowanie uczniów w najgorszej sytuacji finansowej,

3. Oraz Wydatki ze składek Rodziców na przedszkole :
          Tutaj sponsorowaliśmy takie rzeczy jak :
          Labo ,teatrzyki, wiele koncertów, warsztatów i zabaw oraz bali, dzień nauczyciela i dzień kobiet,

4. Osobnym punktem ważnym by o tym powiedzieć jest sfinansowanie nagród dla większości uczniów na zakończenie obecnego roku szkolnego .
          a. Wszyscy uczniowie z czerwonym paskiem dostaną od Rady Rodziców - czyli od Państwa nagrody rzeczowe .
          b. Nagrody specjalne od Rady Rodziców dla najlepszych uczniów
          c. Dodatkowo z każdej klasy 1-3 po około dziesięć osób z każdej klasy również otrzyma nagrody rzeczowe , ale nie zapomnieliśmy również o pozostałych uczniach klas 1-3
          d. Wytypowane dzieci ze świetlicy również otrzymają upominki ,

Podsumowując: dzięki Państwa składkom koło 600 naszych dzieci otrzyma nagrody rzeczowe lub upominki na zakończenie tego roku szkolnego,

5. Inwestycje
          Jak wiecie Państwo w dzisiejszych czasach szkoły borykają się z brakiem wystarczających środków na zapewnienie wszystkich potrzeb uczniów i przedszkolaków , tak jest w naszej szkole również.
          W poprzednich latach np. finansowaliśmy zakup stojaków na hulajnogi .

Dlatego też jako Nasza inicjatywa i wspólnie z Dyrekcją szkoły ustaliliśmy ze sfinansujemy lub będziemy partycypować w kosztach w zakupach takich jak :
          a. Kolejne Stojaki na rowery i hulajnogi
          b. Nagłośnienie Sali gimnastycznej
          c. Rewitalizacja miejsca do skoku w dal
          d. Ławko - stół zadaszony

6. Dodatkowo szkoła sukcesywnie ma dokupować :
          a. Szafki ubraniowe do szatki
          b. Wyposażenie placu zabaw
          c. Szklarnie do upraw eko dla dzieci

7. Podsumowując powyższe w tym roku szkolnych tylko dzięki Państwa wpłatom na szkołę ,świetlicę i przedszkole mogliśmy zrobić i sfinansować to wszystko co opisane powyżej .

Dlatego tez z tego miejsca jako Przewodniczący Rady Rodziców mam ogromny zaszczyt by podziękować w imieniu całej Rady Rodziców bardzo serdecznie wszystkim tym z Państwa, którzy wpłacili i przyczynili się realnie do rozwoju naszych dzieci i szkoły.
          Liczę że w przyszłym roku również będziemy mogli liczyć na Państwa ,
          Zachęcamy również pozostałych rodziców do wpłat w kolejnym roku szkolnym tak byśmy mogli jeszcze więcej i lepiej organizować rozwój naszych dzieci oraz ułatwiać im codzienne funkcjonowanie w szkole ,świetlicy czy przedszkolu -wszystko jest tak naprawdę w Państwa rękach.

W imieniu Prezydium całej Rady Rodziców oraz swoim własnym, życzę Wszystkim dzieciom i Państwu spokojnych, zdrowych, bezpiecznych wakacji , do zobaczenia we wrześniu .

Maciej Sylwestrzak
          Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole nr 362