• VEX IQ Światowy lider edukacji STEM

• O projekcie:

W VEX IQ Challenge zespoły uczniów mają za zadanie zaprojektować i zbudować robota, który będzie grał z innymi zespołami w wyzwaniu inżynierskim opartym na grze. Koncepcje STEM z klasy są sprawdzane, a uczniowie uczą się umiejętności pracy zespołowej, przywództwa, komunikacji, które są przydatne w życiu.

• Ponad 8500 drużyn z 45 krajów grających w ponad 900 turniejach
          • Konkursy lokalne, regionalne, krajowe i światowe
          • Wyzwanie pracy zespołowej: dwa zespoły pracujące razem, aby zmaksymalizować swój wynik
          • Wyzwanie umiejętności robotów: jeden robot gra sam na czas
          • Projekt badawczy STEM: Studenci wykorzystują metodę naukową do badań i rozwiązywania problemów

Do zespołu przedstawicieli SP 362, który weźmie udział w projekcie i turnieju końcowym zostało wytypowanych siedmioro uczniów z klas 6 i 7:

Mateusz Gontarski 6B

Patryk Pacocha 6C

Adam Cesarz 7A

Wojciech Kajoch 7A

Krzysztof Klejnberg 7B

Oliwier Pietryka 7B

Szymon Zabłocki 7C

Budowa ROBOTA:

Pierwsze uruchomienie robota nastąpiło w dniu 19.10. 2023r.

Zespół naszych uczniów testuje jego działanie.

I etap VEX ROBOTIX zakończony. Robot zbudowany, jeździ i nawet chwyta klocki :)

Kolejny etap: programowanie robota!

Brawo chłopaki! Dobra robota :)

Wyjątkowi goście na zajęciach VEX ROBOTICS

Dnia 13 listopada gościliśmy na zajęciach Vex Robotics Pana Piotra Kobierskiego Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Bemowo. W spotkaniu wzięła również udział Pani Dyrektor Małgorzata Zarzycka. Zespół uczniów zaprezentował robota.

Zapraszamy na fotorelację z zajęć.

Przygotowujemy boisko dla ROBOTA!

Zespół uczniów przygotowujących się do zawodów Vex Robotics rozpoczął dziś ćwiczenia i treningi robota na profesjonalnej macie przystosowanej do pojazdów IQ robots. Najpierw trzeba było złożyć matę, co zajęło nam trochę czasu. Chłopaki z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowali boisko dla robota. Nie stoimy w miejscu. Teraz programowanie pojazdu na macie i testowanie. Trening czyni mistrza! Dziękuję chłopaki. Jesteście wielcy!

Przygotowanie do zawodów

Nasz zespół testuje działanie robota na profesjonalnej macie boiskowej.

Ostatnie poprawki :)

24 lutego 2024 roku w SP 357 na Bemowie odbył się tzw. sparing zespołów szkół bemowskich. Podczas spotkania drużyny testowały swoje roboty, które już 8 marca wezmą udział w Wielkim Finale - zawodach VEX ROBOTICS.

Dziś 8 marca 2024 r.  odbyły się jedyne w Polsce zawody #VexRobotics, do których przygotowywaliśmy się przez ostatnie pół roku.

Te zawody to idealne miejsce, aby nie tylko przedstawić swoje umiejętności konstruktorskie, ale także sprawdzić się w planowaniu i w walce z czasem.

W zawodach zmierzyło się 17 drużyn, w tym 3 z Rzeszowa, 13 z Bemowa i jedna z Mokotowa.

Nasza Szkoła zajęła II miejsce!

Serdecznie GRATULUJEMY całej drużynie oraz opiekunom Pani Anecie Podgórskiej i Pani Anicie Gos.

Poniżej MECZ FINAŁOWY naszej drużyny SP 362.

Przeżyjmy to jeszcze raz!