• Biblioteka Publiczna ogłasza

• Szanowni Państwo,
          w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy polecamy:

1.Wernisaż Wojciecha Kawy.

Zapraszamy na wernisaż prac Wojciecha Kawy – fotografa specjalizującego się w fotografii reportażowej, portretowej oraz ulicznej. W przestrzeni wystawowej przy Czytelni nr XVII przy ul. Powstańców Śląskich 17 autor zaprezentuje cykl prac pt. „Ulotność”, przedstawiający ulotność chwili, światła i człowieka.

Wernisaż odbędzie się 16 listopada o godz. 17:30. Wstęp wolny.

2. NIEKALENDARZ, czyli wyzwanie czytelnicze.

Biblioteka bierze udział w programie książkowy NIEKALENDARZ, czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc.

NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Na czym polega wyzwanie?

Książka – stosuj codziennie.

Czytaj codziennie przez co najmniej 7 minut!

Powtarzaj wyzwanie co miesiąc!

Każde zrealizowane wyzwanie zaznaczaj uśmiechem w pustym kółku.

Gdy wypełnisz wszystkie kółka, zgłoś się z szablonem po dyplom do jednej z naszych dwóch placówek bibliotecznych:
          Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29, ul. Konarskiego 6, tel. 509 533 476,
          Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108a, tel. 22 405 39 51.
          Powtarzaj wyzwanie co miesiąc

3.Korepetycje dla młodzieży.

Bezpłatne zajęcia pomocy w nauce dla dzieci i młodzieży w Bibliotece na Bemowie.

Biblioteka na Bemowie kontynuuje bezpłatne zajęcia pomocy w nauce dla dzieci i młodzieży. Lekcje umożliwią uczniom nabycie niezbędnej lub poszerzenie posiadanej wiedzy z takich przedmiotów jak: matematyka, chemia, fizyka, historia oraz języki: polski, angielski oraz hiszpański.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci z klas 4-8. Spotkania będą się odbywać w kilku filiach bemowskiej biblioteki oraz w szkołach na terenie Dzielnicy Bemowo. . Grupy przedmiotowe będą tworzone w zależności od zainteresowania. Uczestnicy będą podzieleni na grupy zgodnie z etapami edukacji, co umożliwi im optymalne skorzystanie z zajęć. Każde spotkanie będzie miało określony temat.

Placówki biblioteczne dostosowane są do potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, dlatego też wszystkie z prowadzonych korepetycji będą dla nich otwarte i w pełni dostępne.

ZAPISY PROWADZONE SĄ PRZEZ AKADEMIĘ MŁODEGO BEMOWIAKA
          Zajęcia są realizowane w ramach projektu „Bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży w bibliotece na Bemowie”, finansowanego z budżetu obywatelskiego.

4.Warsztaty dla dorosłych.

Warsztaty kulinarne “Wymiana myśli kuchennej”
          Jeśli w kuchni masz dwie lewe ręce – nie martw się, tylko koniecznie przyjdź do nas! Wspólnie postaramy się odmienić los i przekuć porażki w sukcesy.

Spotkania odbywają się w Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 143 (przy ul. Sterniczej 98) i raz w miesiącu dzielić prostymi przepisami, szukać rozwiązań i wzajemnie wspierać. Wszystko to w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i przegryzce.

Zapisy: tel. 22 416 94 99. Liczba miejsc ograniczona.
          Zapisu można dokonać na 1 tydz. przed warsztatami.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

16/11/2023, 17:30
          Ciasto dla taty – rodzinne dramaty

07/12/2023, 17:30
          Świąteczne przyjęcie – stres i napięcie

11/01/2024, 17:30
          Co komu na wątrobie leży

4.Teatralne opowieści.
          Zapraszamy dzieci na listopadowe spotkania z teatrem pacynkowym, Teatrzykiem Kamishibai i towarzyszące im warsztaty tematyczne.

Harmonogram wydarzeń:

14 listopada, godz. 17:30 – Witajcie w Kamishibajce
          Dla dzieci w wieku 4-6 lat mamy opowieść „O zajączku, który nie chciał się dzielić”. Miejsce: Wypożyczalnia nr 119, ul. Gen. T. Pełczyńskiego 119, zapisy: 22 304 82 80.

21 listopada, godz. 17:30 – Jesienny teatrzyk Kamishibai
          Zapraszamy na opowieść obrazkową “Jak żyje ziemia”. Miejsce: Wypożyczalnia nr 143, ul. Sternicza 98, zapisy: 22 416 94 99.

21 listopada, godz. 17:00 – Teatrzyk pacynkowy Bibliotekarki przygotowały dla najmłodszych pacynkowe przedstawienie w oparciu o bajkę “Trzy świnki”. Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat. Miejsce: Wypożyczalnia nr 29, ul. Konarskiego 6, wstęp wolny.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Biblioteki Publicznej Bemowo.

Zespół Biblioteki Szkolnej