• NaszaFlaga

• Biblioteka szkolna zaprasza klasy 1-7 do udziału ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga, którego organizatorami są Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie.

Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej, następującymi dopuszczalnymi technikami: rysunek, grafika, malarstwo, haft, collage, techniki cyfrowe; do jednego z wybranych poniżej tematów prac konkursowych:

1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja lub jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja.

2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny oraz jej dziedzictwa kulturowego (tradycja, zwyczaje miasta, regionu, województwa).

3. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).

4. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.

Ważne! Na pracy konkursowej musi znaleźć się polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. W każdej z nich zostaną przyznane następujące nagrody:

I miejsce – 1.500 zł
          II miejsce – 1.000 zł
          III miejsce – 500 zł
          Dodatkowo zostaną rozdane wyróżnienia.

Zdjęcie pracy można przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www konkursu https://naszaflaga.pl/, do 05 maja 2024 r. lub dostarczyć wraz z niezbędnymi informacjami do biblioteki szkolnej do 22.04.2024 r.

Regulamin dostępny w bibliotece lub na stronie organizatora konkursu: https://www.naszaflaga.pl/

Koordynator konkursu: Biblioteka szkolna