• 1985r.

Budynek szkoły przy ul. Czumy 8 w Warszawie do użytku przekazano 30.08.1985r. Pierwsi uczniowie przekroczyli próg 02.09.85r. Wówczas była to Szkoła Podstawowa nr 326. Naukę rozpoczęło w niej 1800 (!) uczniów w 57 oddziałach pod opieką 76 nauczycieli. Nad placówką czuwała Pani Dyrektor Wiesława Duda, zastępowały Ją: Pani Elżbieta Goliasz i Pani Irena Rupińska.

W październiku 1985r. uczestniczyliśmy w pierwszym ślubowaniu, pierwszoklasiści otrzymali odznaki prawdziwego ucznia, tarcze i legitymacje uczniowskie. Dnia 25.01.86r. odbył się pierwszy wielki bal (przebierańców). Świętowaliśmy również wiele ważnych wówczas świąt: Dzień Kobiet, Dzień Ludowego Wojska Polskiego, Dzień Hutnika (jako że byliśmy wtedy pod opieką Zakładów ,,Polam”). Uroczystym apelom przyświecało hasło: Ojczyźnie – serca i umysły, szkole – nauka i praca, ludziom – szacunek i  miłość.

Warto też wspomnieć, że rejon szkoły obejmował ulice: Czumy, Kossutha, Legendy, Drogomilską, Muszlową.

1988r./1989r.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Byliśmy świadkami ważnych wydarzeń. Jednym z nich było ślubowanie 15.10.88r., wtedy po raz pierwszy gościliśmy panią prof. Janinę Kotarbińską (żonę naszego późniejszego Patrona). 31.03.89r. nadaliśmy, jeszcze wtedy podstawowej szkole, imię prof. Tadeusza Kotarbińskiego; w czasie uroczystości ponownie przywitaliśmy prof. J. Kotarbińską i doc.Adama Kotarbińskiego (syna); gościliśmy także Rodzinę Szkół prof. T. Kotarbińskiego z całego kraju. Nastąpiło przekazanie sztandaru. Należy podkreślić, iż Patrona wybrali uczniowie w plebiscycie.

Od początku też dbaliśmy o wszechstronny rozwój przybywającej tu młodzieży, warto wspomnieć: teatr szkolny (pierwszym przedstawieniem był ,,Kopciuszek”), konkursy (jednym z pierwszych był konkurs plastyczny ,,Ciężarówka przyszłości”, a nasi uczniowie nagrodę odbierali w popularnym telewizyjnym Teleranku), wprowadziliśmy tradycję ministudniówek (tak lubianych do dziś i corocznie organizowanych), możemy się także pochwalić udziałem, od początku z sukcesami, w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych, np. humanistycznych, geograficznym, matematycznych, a także recytatorskim, muzycznym itp.

W szkole funkcjonowało 1685 uczniów (tak, tak, pracowaliśmy na dwie zmiany) w 52 oddziałach oraz 84 nauczycieli. W planie lekcji zaś pojawiła się religia.

Wicedyrektor: Irmina Kowalewska i Teresa Maciak i Pani Dyrektor – Jolanta Komenda – Dziadukiewicz.

1999r.

Od 01.09.1999r. nasza szkoła przekształciła się w Zespół Szkół nr 2, do którego należały: Szkoła Podstawowa nr 326 (od 4. do 6. klasy) i Gimnazjum nr 2 (klasy pierwsze) – zgodnie z reformą wprowadzono wówczas naukę w gimnazjum.

2002r.

01.09.02r. byliśmy już tylko Gimnazjum nr 2. W kwietniu (12.) 2002r. ponownie, już jako gimnazjum, przyjęliśmy imię prof. T. Kotarbińskiego, odbyła się uroczystość przekazania nowego sztandaru.

2009r.

W październiku 2009 r. Pani Grażyna Dudzińska przejęła obowiązki  wicedyrektora, zastępując  panią Irminę Kowalewską. Wraz z Panią Dziadukiewicz   przez kolejnych dziesięć lat zarządzały szkołą.

2017r.

Dnia 1 września 2017 roku w wyniku reformy  oświaty wracamy do  8-letniej szkoły podstawowej- jesteśmy Szkołą Podstawową nr 362 im. prof. T. Kotarbińskiego. W dniu 14.10.2017r. ma miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W szkole funkcjonują oddziały przedszkolne, oddziały szkoły podstawowej i wygaszanego gimnazjum. Dnia 21 czerwca 2019r. mury szkoły opuszczają ostatni gimnazjaliści.

2019r.

Od dnia 1 września 2019r. dyrektorem szkoły jest Pani Małgorzata Zarzycka

Kieruje szkołą wraz z wicedyrektorami: p. Grażyną Dudzińską - odziały szkolne, p. Magdaleną Kamirską - oddziały przedszkolne.

2021r.

Od dnia 1 września 2021 nastąpił podział obowiązków pomiędzy wicedyrektorami:

p. Grażyna Dudzińska - oddziały klas 1-3

p. Beata Goszczyńska - oddziały klas 4-8

p. Magdalena Kamirska - kierownik świetlicy i wicedyrektor ds. przedszkola

Dzięki ważnym dla nas wartościom: koleżeństwu, pielęgnowaniu tradycji, przyjaźni, wzajemnej pomocy, odpowiedzialności, pasji w działaniu udaje nam się kontynuować tradycję rozpoczętą w pierwszym roku funkcjonowania szkoły.